VDZ

VDZ

Nowy, innowacyjny system podnoszenia i holowania pojazdów ciężarowych marki VDZ został opracowany przez jedną z wiodących firm holowniczych w Europie. Ciągły rozwój i konsultacje z producentami pojazdów ciężarowych zaowocowały stworzeniem systemu dla wszystkich nowoczesnych ciężarówek.

Nowoczesne samochody ciężarowe są projektowane pod kątem jak największej ładowności, wymaga to nowego podejścia do ich transportu i holowania.

Producenci nowoczesnych samochodów narzucają w których miejscach pojazd ma być połączony do holowania oraz ostrzegają jak poważne uszkodzenia może powodować nieprawidłowe połączenie lub holowanie. Nowy system VDZ wykorzystuje przewidziane przez producenta  miejsca do połączenia w celu holowania. Zapewnia to prawidłowe połączenie oraz zgodność z zaleceniami producenta ciężarówki.

Nowy system VDZ został opracowany na bazie doświadczeń zebranych w długim czasie, w całej Europie, na różnych terenach i okazał się innowacyjny. Holowanie jest bezpieczne i wolne od uszkodzeń.

Nowy VDZ system czyni pracę operatora bezpieczniejszą i łatwiejszą. Eliminuje potrzebę wstępnego podnoszenia pojazdu w celu zamocowania, eliminuje konieczność leżenia pod pojazdem w celu połączenia, eliminuje korzystanie z pasów czy łańcuchów, które podczas holowania mogą luzować się lub napinać powodując zagrożenie lub poważne uszkodzenia.

Nowy system VDZ tworzy bezpieczne środowisko pracy dla operatora i innych uczestników ruchu.

Nowy system VDZ pozwala holowanie z wykorzystanie fabrycznych punków połączenia. Punkt podnoszenia znajduje się z przodu, pozwala na przeniesienie środka ciężkości holowanego pojazdu znacznie bardziej do tyłu, wysięgnik holownika może być w pozycji całkowicie zsuniętej, nacisk na trawers jest znacznie mniejszy a tylne osie holownika nie są tak obciążone ani przeciążone. Operator ma znacznie ułatwiony skręt oraz do minimum  ograniczony efekt „huśtawki” podczas startów i zatrzymań. System eliminuje również ryzyko uszkodzenia zderzaka lub chłodnicy pojazdu holowanego na nierównym terenie. Pełny nowy system VDZ składa się z 25 elementów pasujących do wszystkich nowoczesnych samochodów ciężarowych. Unikalna głowica krzyżowa współpracuje z większością trawers produkowanych obecnie holowników.

System jest wytwarzany ze specjalnej stali, istnieje możliwość zamówienia części zamiennych.

Szkolenie video dostępne jest na życzenie.

Strona główna VDZ www.vdzsystemen.nl

Jeśli jesteś zainteresowany akcesoriami VDZ, skontaktuj się z nami.

Tel +48 504 702 504 lub wyślij zapytanie na kontakt[at]masam.pl